Społeczeństwo

5

Wypisali się z Kościoła

Wypisali się z Kościołalady-a | dodany 4252 dni 17 godzin 41 minut temu | (www.gazetawyborcza.pl) | Dodaj do obserwowanych obserwuj
Jak ktoś chce dobrowolnie finansować instytucje kościelne bardzo proszę, ale żeby pod przymusem płacić za to, że się wierzy? Ha ha ha, też bym wystąpiła, gdybym mieszkała w Niemczech. Nawet, gdybym była wierząca. A zrobiłabym to tylko jako manifest przeciw płaceniu za to, że jest się wierzącym. Wciąż uważam, że każda wiara nie powinna mieć nic wspólnego z rzeczami materialnymi.
Wypisali się z Kościoła

komentarze (1)

yoshieyoshie | 29.01.2008
+ - 1
nie da sie inaczej tego skwitowac jak tym kawalem :)) Pewnego razu Bóg chciał zobaczyć, jak żyją ludzie na Ziemi. Kazał więc sprowadzić telewizor, włączył - akurat kobieta rodziła. Męczy się ona okrutnie, krzyczy, więc Bóg pyta aniołów: - Co to jest? Dlaczego ta kobieta się tak męczy? - No bo powiedziałeś: "I będziesz rodziła w bólu..." - odpowiada któryś z aniołów. - Tak? No... tego... ja tak żartowałem... Przełącza kanał - górnicy. Zharowani, spoceni, walą kilofami. Bóg znowu pyta: - A to co to jest? Oni musza się tak męczyć? - Ale sam powiedziałeś: "I w trudzie będziesz pracował..." - Oj, "powiedziałeś, powiedziałeś..." - mówi Bóg, drapiąc się w głowę - to takie żarty były, ja żartowałem... Przełącza, a tam piękna, wielka świątynia, bogato zdobiona, od zewnątrz i wewnątrz, przed nią luksusowe lśniące samochody, w środku gromada biskupów - dobrze odżywieni, pięknie ubrani, złote łańcuchy, itp, itd. Bóg się uśmiecha promieniście: - O, to mi się podoba! A co to jest? - A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś.

dodaj komentarzna tak (5)